CHP'li Kadıgil: IŞİD'in 'cazibeli kafirler' pazarları araştırılmalı - Gazeteler, Haber Manşet, Gündem
Son Dakika Haberler

CHP’li Kadıgil: IŞİD’in ‘cazibeli kafirler’ pazarları araştırılmalı

CHP’li Kadıgil: IŞİD’in ‘cazibeli kafirler’ pazarları araştırılmalı
Yorum Yap

CHP’li Kadıgil: IŞİD’in ‘cazibeli kafirler’ pazarları araştırılmalı …

CHP Milletvekili Kadıgil, IŞİD’in Türkiye’de kurduğu iddia edilen “cazibeli kafirler” pazarlarının araştırılması gerektiğini söyledi.

“ORTAÇAĞ ÖZLEMİYLE YANIP TUTUŞAN AHLAKSIZ KATİL SÜRÜLERİNİN KADIN VE ÇOCUKLARA YAPTIKLARI ARAŞTIRILMALI”

IŞİD’in Gaziantep ve Ankara’da kadın ve çocukları alıkoyduğu ve insan ticaretine maruz bıraktığı yönündeki iddialarının araştırılması için HDP tarafından verilen önergede Cumhuriyet Halk Partisi adına konuşma yapan Kadıgil, Türkiye’nin üzerine düşeni yapması gerektiğini belirtti. IŞİD’i ortaçağ özlemiyle yanıp tutuşan bir grup ahlaksız katil sürüsü olarak tanımlayan Kadıgil; “Siz isterseniz DAEŞ deyin isterseniz IŞİD deyin, ben “Ortaçağ özlemiyle yanıp tutuşan bir grup ahlaksız katil sürüsü” demeyi tercih ediyorum. Bu insanların işgal ettikleri bölgede, zulmettikleri halkların başına gelenler hepimizin malumu, bu konuda bir ayrım yapma gereği de duymuyorum. En iyi ihtimalle 6 yaşından 70 yaşına kadar, 5.000 ila 7.000 arasında kız çocuğunun ve kadının IŞİD tarafından alıkonduğunu biliyoruz ve en iyi ihtimalle diyoruz buna. IŞİD tarafından bugüne kadar Ezidiler, Türkmenler, Süryaniler, Araplar, binlerce kadın ve çocuk, “cazibeli kafirler” pazarlarında satıldı” dedi.

CHP’li Vekil sözlerini, IŞİD ile mücadele ettiğini söyleyen Türkiye’nin bu topraklarda terör zulmüne maruz kalan kadın ve çocuklar için inisiyatif alması gerektiğini belirterek şunları ifade etti:

“Bu kadınların, çocukların kaçı Türkiye’de, kaçı şu anda biz burada bu görüşmeleri yaparken tecavüze uğruyor, kaçı öldürülüyor, kaçı kendini öldürmenin yollarını arıyor, biz bunu bilmiyoruz. Bunları araştırmak, bunun peşine düşmek, yabancı basın mensuplarının işi değil, bizim işimiz. Biz Türkiye Büyük Millet Meclisi olarak “IŞİD bir terör örgütüdür” diyorsak ve bununla mücadele ettiğimizi söylüyorsak kendimizi inandırıcı kılmak için bu olan biteni araştırmak ve IŞİD’lilere hak ettikleri cezayı vermek zorundayız diyorum.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi: