Danıştay Başkanı'nın kızının önlenemez yükselişi: Bir gün Elazığ ve üç gün Yargıtay hakimi; şimdi Beştepe’de! - Gazeteler, Haber Manşet, Gündem
Son Dakika Haberler

Danıştay Başkanı’nın kızının önlenemez yükselişi: Bir gün Elazığ ve üç gün Yargıtay hakimi; şimdi Beştepe’de!

Danıştay Başkanı’nın kızının önlenemez yükselişi: Bir gün Elazığ ve üç gün Yargıtay hakimi; şimdi Beştepe’de!
Yorum Yap

Danıştay Başkanı’nın kızının önlenemez yükselişi: Bir gün Elazığ ve üç gün Yargıtay hakimi; şimdi Beştepe’de!

Hakimlik mesleğinde bir günlük kıdem almasının ardından Yargıtay’a tetkik hakimi yapılması nedeniyle eleştiri konusu olan Danıştay Başkanı Zerrin Güngör’ün kızı Gonca Hatinoğlu’nun yeni görevi ve hızlı yükselişi yine çok dikkat çekici. Hatinoğlu’nun Yargıtay’da üç günlük hizmetinin ardından cumhurbaşkanlığında görevlendirildiği ortaya çıktı.

Zerrin Göngör’ün kızı Gonca Hatinoğlu, 19 Mart 2018’de cumhurbaşkanlığında çekilen kurayla Elazığ’da hakimlik mesleğine adım atmıştı. Elazığ’da resmi olarak bir gün görevde kalan Hatinoğlu’nun ertesi gün Yargıtay tetkik hakimliğine atanması muhalefetin ‘liyakat‘ ve ‘kayırma‘ eleştirilerine neden olmuştu.

Beştepe’de daire başkanı

Cumhuriyet’ten Alican Uludağ’ın haberine göre Hatinoğlu’nun Yargıtay’a atanmasından üç gün sonra Cumhurbaşkanlığı Hukuk Hizmetleri Başkanlığı’nda göreve başladığı ortaya çıktı. Hatinoğlu, Adalet Bakanlığı tarafından ‘geçici‘ kaydıyla atandığı Cumhurbaşkanlığı Hukuk Hizmetleri Başkanlığı’nda daire başkanlığına getirilmiş.

Daha önce de Beştepe’de gündeme geldiler

Hatinoğlu, hâkimlik sınavını kazanmadan önce avukat olarak görev yaparken cumhurbaşkanlığında Kanunlar ve Kararlar Dairesi’nde uzman olarak işe alınmıştı. Hatinoğlu’nun eşi Volkan Hatinoğlu da ‘Ak Saray’ın inşaatını yapan Rönesans Holding’e bağlı bir şirkette yönetici olarak işe girmişti.

Hatinoğlu’nun annesi Danıştay Başkanı Zerrin Güngör de Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a yakınlığıyla sık sık gündeme gelen bir isim. Güngör, 10 Mayıs 2015’te Danıştay’daki törende Erdoğan karşısında cübbesinin olmayan düğmelerini iliklemeye çalışması ve Rize’de Erdoğan’la çay toplamasıyla eleştiri konusu olmuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi: