Emine Bulut'un katilinin cezası belli oldu: Mahkeme, "tasarlama ve canavarca hisle öldürme" yoktur dedi! - Gazeteler, Haber Manşet, Gündem
Son Dakika Haberler

Emine Bulut’un katilinin cezası belli oldu: Mahkeme, “tasarlama ve canavarca hisle öldürme” yoktur dedi!

Emine Bulut’un katilinin cezası belli oldu: Mahkeme, “tasarlama ve canavarca hisle öldürme” yoktur dedi!
Yorum Yap

Emine Bulut’un katilinin cezası belli oldu: Mahkeme, “tasarlama ve canavarca hisle öldürme” yoktur dedi!

“Tasarlamadı. Belinde hep bıçak taşırdı!”

Boşandığı eşi tarafından boğazı kesilerek öldürülen Emine Bulut’un katili Fedai Varan’a kasten öldürme suçundan müebbet hapis cezası verildi.

Mahkeme kızının gözü önünde öldürülen Emine Bulut cinayetinde “tasarlama ve canavarca hisle öldürme” yoktur dedi.

4 yıl önce boşandığı eski eşi Fedai Varan tarafından 10 yaşındaki kızının önünde boğazı kesilerek ve vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklanarak öldürülen Emine Bulut davasının 2. duruşması, bugün Kırıkkale Adliyesi’nde görüldü.

Fedai Varan “kasten adam öldürme” suçundan müebbet hapis cezası aldı, avukatlarının tüm indirim talepleri reddedildi.

Davayı takip eden kadın örgütlerinin Twitter hesaplarından yaptığı paylaşımlar ve Demirören Haber Ajansı’na göre; yargılanan Fedai Varan’ın avukatı, Varan’ın bu olayı tasarlamadığını, belindeki bıçağı “sürekli taşıdığını” söyledi. Emine Bulut’un kızlarının velayet hakkını kötüye kullandığını iddia eden avukat, bunun haksız tahrik gerekçesi sayılması gerektiğini savundu.

Sanık Varan ise “adil yargılanmadığını” söyleyerek, talepleri yerine getirilene dek susma hakkını kullanacağını söyledi.

Varan’ın avukatı, duruşmanın başında kovuşturmanın genişletilmesini istedi ancak bu talebi reddeden savcı, sanığa indirim uygulanmadan ceza verilmesi yönünde mütalaa verdi.

Dosyada, Emine Bulut’un öldürüldüğü gün olan 18 Ağustos’ta karakola giderek eski eşinin kendisini takip ettiğini bildirdiği de yer alıyor.

Varan’ın avukatı ise bu tutanağın, cinayetten sonra hazırlandığını ileri sürdü ve imzası bulunan 4 polis hakkında suç duyurusunda bulunduklarını söyledi ve bu polislerin tanık olarak dinlenmesini talep etti.

Mahkeme, “tasarlama ve canavarca hisle öldürme” yoktur dedi. Fedai Varan “kasten adam öldürme” suçundan müebbet hapis cezası aldı, avukatlarının tüm indirim talepleri reddedildi.

Emine Bulut’un avukatı, karardan memnuniyet duymadıklarını “ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası” beklediklerini söyledi.

Fedai Varan, müebbet hapis cezası aldığı için aftan yararlanabilecek.

Ne olmuştu?

Dönerci dükkanının çevresindeki esnaf, BBC Türkçe’ye Emine Bulut’un bir kız çocuğu ile dönerci dükkanına geldiğini, saldırganın da kendisini takip ederek içeri girdiğini söylemişti. Esnafa göre, olay sırasında iki kişi arasında tartışma yaşandı.

Çevredeki dükkanların birinde çalışan bir esnaf, “Tartışma esnasında kadın adamı sakinleştirmeye çalışıyor, ancak çok uzamadan adam direk boğazına 1-2 darbe vuruyor, sonrasında da soğukkanlı bir şekilde bir araca binerek ayrılıyor” diye konuşmuştu.

Başka bir kişi, saldırganın olay yerinden ayrılırken “Bu rezilliği temizledim” dediğini söylemişti.

Emine Bulut, kızının “Anne ölme, anne ölme” çığlıklarının arasında “ölmek istemiyorum” diyerek hayatını kaybetti. O anlar bir cep telefonu kamerasıyla kayıtlara geçti.

Kırıkkale Barosu’nun verdiği bilgiye göre, şüpheli, olaydan sonra bir taksiye binerek gittiği Kızılırmak Nehri yakınında alkol aldığı sırada gözaltına alınmıştı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi: