Son Dakika Haberler

Böyle yağcılık görülmedi! Yandaş gazeteciden Albayrak’ı savunmak için ‘bayrak’ hamaseti

Böyle yağcılık görülmedi! Yandaş gazeteciden Albayrak’ı savunmak için ‘bayrak’ hamaseti
Okunma : Yorum Yap

Böyle yağcılık görülmedi! Yandaş gazeteciden Albayrak’ı savunmak için ‘bayrak’ hamaseti …

-Böyle ‘gazeteciler’ oldukça iktidarın sırtı yere gelmez: Yandaş gazeteci, Albayrak’ın savunulacak bir yönünü bulamayınca isminden yola çıkarak zeka sınırlarını zorlayan bir savunma yaptı!


Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın görevinden istifa etmesinden bugüne kadar adını anamayan yandaşlar, aldığı talimat sonrası “Albayrak güzellemesine” başladı. Albayrak’ın savunulacak bir yönünü bulamayanlar ise çareyi ismi üzerinden hamaset yapmakta buldu. Yandaş gazeteci Şebnem Bursalı o isimlerden biriydi. Bursalı, “Albayrak çünkü…” başlığını verdiği yazısının son cümlesini “Yani, asıl mesele Al-Bayrak’tır..” diye bitirdi.

İstifasından itibaren adı anılmayan Berat Albayrak’ın Erdoğan tarafından kongrelerde savunulmaya başlamasının ardından yandaş mahalle Albayrak savunmasına geçti.  Yandaş Sabah yazarı Şebnem Bursalı, “Ekonomi Bakanlığı döneminde yapılanlar da tam bağımsızlık hedefindeki Türkiye’nin adımlarıdır. Bugün içeriden ve dışarıdan iftira ve saldırıların hedefinde Berat Albayrak varsa biliniz ki aslında; IMF kapılarına mahkûm olmayan, bölgesinde güç odağı durumuna yükselen, kurulan masalarda gösterilen yerlere oturan değil, kendi kurduğu masalara istediğini istediği yere oturtan Türkiye’dir asıl hedef. Yani, asıl mesele Al-Bayrak’tır!” görüşünü savundu. 

Bursalı yazısında, “Başkan Erdoğan’dan sonra en fazla iftiraya, saldırıya uğrayan isim tartışmasız Berat Albayrak. Ama tabii bu bir tesadüf değil. Erdoğan’ın ‘yerli ve milli’ politikalarını, tam bağımsızlık yolundaki hedeflerini sürükleyen politikaları belirleyen ve yürüten iki önemli bakanlık koltuğunda yaptıklarını düşündüğümüzde, başka bir sonuç beklemiyor insan. CHP tarafından sistematik olarak yürütülen iftira ve algı operasyonuna yönelik İzmir İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada aslında ne yapılmak istendiğine açıklık getirdi Başkan Erdoğan” ifadesini kullandı. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)