Son Dakika Haberler

Yandaş Haşmet Babaoğlu, direktifi beklemeyince hesabını kapatmak zorunda kaldı!

Yandaş Haşmet Babaoğlu, direktifi beklemeyince hesabını kapatmak zorunda kaldı!
Okunma : Yorum Yap

Yandaş yazar Haşmet Babaoğlu, yukardan gelen direktifi beklemeyince hesabını kapatmak zorunda kaldı!


Hesap kapattıran hata!


Yandaş Sabah gazetesi yazarı Haşmet Babaoğlu, partisinin eğilimini beklemeden tepki gösterdi, karşısında Erdoğan’ı buldu.

Haşmet Babaoğlu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, sağlık emekçilerine destek için başlattığı kampanyaya alkışlarla katılanlara ‘Pislikler’ dedi. Dün akşam AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan da eşiyle birlikte o kampanyaya alkış desteği verince Baboğlu, sosyal medya hesabını kapatmak zorunda kaldı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs salgınında hayatlarını ortaya koyan sağlık çalışanlarına moral vermek için akşam 21.00’da bir dakikalık alkış kampanyası çağrısında bulundu. Türkiye’nin dört bir yanından yurttaşlar bu çağrıya uyarak sağlık çalışanlarını alkışlayarak desteklerini iletti.

Babaoğlu alkıştan rahatsız


Yandaş yazar sağlık emekçilerinin alkışlanmasından rahatsız oldu. Alkış desteğine katılanlara ‘pislikler’ diyen Babaoğlu, “Bir takım pisliklerin bu alkış kampanyasını nasıl sevinçle karşıladığını da buradan görüyor, izliyorum..” ifadelerini kullandı. Sağlık emekçilerine destek verilmesini kabullenemeyen Babaoğlu, “Ben bu saat bilmem kaçta alkış vs. işlerini yutmam, katılmam da… Bu kampanyaların nasıl kötüye kullanıldığını defalarca gördüm… Gerekmedikçe dışarı çıkmayın, sağlık sistemini meşgul etmeyin, sağlıkçılara asıl destek budur” diye devam etti.

Babaoğlu, eylemin çağrıcılığını yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya yönelik de, “Şimdi ‘alkışlıyoruz’ diyenler bir hafta sonra aynı saatte tencere tava çalarak başka şeyler istendiğinde pişman olurlar ama hadi neyse” dedi.


ERDOĞAN SAĞLIK ÇALIŞANLARINI ALKIŞLADI


Bir gün sonra AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan da koronavirüs ile mücadelede emek veren tüm sağlık personeline alkışlarla destek verdi. Erdoğan ailesinin bu görüntüleri sosyal medya hesabı aracılığıyla paylaşıldı.

Erdoğan’ın bu alkış görüntülerinin paylaşılmasının ardından, Sabah yazarı Haşmet Baboğlu, Twitter hesabını kapattı.

Görsel: ABC

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)