Son Dakika Haberler

Yandaş ‘maske’ ile sınandı! Baştrollerin düştüğü hazin durum!

Yandaş ‘maske’ ile sınandı! Baştrollerin düştüğü hazin durum!
Okunma : Yorum Yap

Yandaş ‘maske’ ile sınandı! Baştrollerin düştüğü hazin durum!


İçişleri Bakanlığının yayınladığı genelge ile birlikte, pazar ve market gibi sosyal alanlarda maske takmak zorunlu hale getirildi. İktidar, maskelerin belediyeler tarafından ücretsiz dağıtılması sebebiyle ‘maske satışı’ hazırlığından vazgeçti.

Sağlık Bakanlığının ücretsiz maske dağıtımını PTT’nin yapmasına karar vermesi üzerine CHP PM Üyesi Gaye Usluer, sosyal medya hesabından konuyla ilgili olarak, dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. CHP’li Usluer, “Devlet zorunlu kıldığı maskeyi dağıtmak zorunda! Ama PTT yolu ile değil. Zor ve dolambaçlı yollardan değil. Eczanelerle anlaşarak maske dağıtımı çok mu zor? Vatandaşı zora sokmayı bırakın!” çağrısında bulundu. CHP’li Usluer’in söz konusu paylaşımına, hükümete yakın medya ve AKP’li isimlerden tepki geldi. Ünlü troller “Maske eczanelerden dağıtılır mı” diyerek Usluer’in sözlerini küçümsedi.

ECZANELER ÜZERİNDEN YAPILACAK


Bugün ise, İstanbul Eczacı Odası’ndan yapılan açıklamada, Sağlık Bakanlığı ile Türk Eczacıları Birliğinin yaptığı görüşmeler sonucunda, ücretsiz maske dağıtımının en hızlı ve güvenli şekilde eczaneler üzerinden yapılmasına karar verildiği bildirildi.

Bu karar sonrası CHP’li Usluer’le alay eden AKP’li isimlerin, sosyal medya hesaplarından yazdıklarını derledik.

“ECZACILAR İPTAL OLUR”


Atatürk düşmanı ve Pelikan yapılanmasının önde gelen isimlerinden olan Medipol Üniversitesi öğretim üyesi Selman Öğüt, “İşin acı tarafı bu tweetin bir tıp profesörü tarafından atılması…” diye yazmıştı.


İktidara yakınlığıyla bilinen Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan da, “İşsizlik ödeneği için başvurmayı bekleyen yüzlerce kişi. İnternetten başvuru olanağı bile sunmayan bir eyalet. Florida, Amerika. CHP’nin dediği gibi maskeler eczanelerden dağıtılsaydı, ortaya çıkacak görüntü de farklı olmayacaktı” demişti.


Hükümete yakın Akşam gazetesi yazarı Turgay Güler ise, “Hanımefendi iyi misiniz? Doktursunuz yahu? Virüs daha mı yayılsın derdiniz? Yüzlerce insan maske almak için eczanelere akın eder? Eczacılar iptal olur! Hastalar o yoğunlukta ilaçsız kalır! Başka bir siyaset malzemesi bulun kendinize lütfen! Lütfen!” diye yazmıştı.


Atatürk düşmanlığıyla bilinen Fatih Tezcan ise, “Bunu söyleyen CHP’li TIP PROFESÖRÜ ve Milletvekili! Ülkeyi CHP yönetseydi ve tabi Milletin paralarını tatillerde ezmekten ve örgütlere yedirmekten vazgeçseydi, Halkı maske almak için evlerinden çıkarıp eczanelerde kuyruklara yığacak ve ülkeyi yine rezil edecekti. Buyrun, itirafı!” ifadelerini kullanmıştı.


AKP Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan da “Bu doktor hanım diyor ki yok öyle yapmayın, insanlar eczane önlerinde saatlerce maske kuyruğu beklesin” demişti.

Ve diğerleri:YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)