Son Dakika Haberler

İktidar ve yandaşları ‘leş üslupta’ yarışıyor: Yandaş yazardan Akşener’e ‘Manukyan’ göndermesi!

İktidar ve yandaşları ‘leş üslupta’ yarışıyor: Yandaş yazardan Akşener’e ‘Manukyan’ göndermesi!
Okunma : Yorum Yap

İktidar ve yandaşları ‘leş üslupta’ yarışıyor: Yandaş yazar Akşener’e ‘Manukyan’ göndermesi yaptı, İYİ Parti’nin cevabı sert oldu!

💥İyi Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Meral Akşener’i eleştirirken “Manukyan”ı kullanan yandaş yazara tepki gösterdi.

İyi Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Star gazetesi yazarı Aziz Üstel’in İyi Parti lideri Meral Akşener’e yönelik getirdiği eleştiride yaptığı “Manukyan” benzetmesine tepki gösterdi. Türkkan sosyal medya hesabından, “Aziz Üstel, adını hatırlattığı bu kadının yanında nasıl bir görev ifa ediyordu?” ifadesini kullandı.

Star yazarı Aziz Üstel, İyi Parti lideri Meral Akşener’in Erdoğan’ı, İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu’ya benzetmesiyle ilgili eleştirel bir yazı kaleme aldı. Üstel, yazısında kullandığı bazı ifadeler nedeniyle İyi Partililerin tepkisini çekti.

Akşener’in Erdoğan’a yönelik olarak kullandığı, “Sayın Erdoğan’ın İsrail versiyonu olan Binyamin Netanyahu, siyasi rakiplerini baltalamak ve bu şekilde koltuğunu koruyabilmek için, gözünü kırpmadan, sivillerin ve çocukların hayatlarına kastetmekten geri durmadı” sözlerine tepki gösteren Star yazarı Aziz Üstel, bugün kaleme aldığı yazıda, “Ben sizi Manukyan’a benzetsem ne dersiniz hanımefendi?!” diye sordu.

İyi Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan ise Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Aziz Üstel, adını hatırlattığı bu kadının yanında nasıl bir görev ifa ediyordu?” sorusunu yöneltti.

Üstel, “Ben sizi Manukyan’a benzetsem ne dersiniz hanımefendi?!” başlıklı yazısında yazısında Akşener’e yönelik şu ifadeleri kullandı:

“Şimdi; Matild Manukyan Türkiye’de kaç yıl üst üste vergi rekortmeni oldu. Yaptığımız söyleşide kendi adına namuslu olduğunu, eline kocasının elinden başka erkek eli değmediğini söylüyordu ki, eminim doğrudur. Amma onlarca genel evle randevu evinin sahibesiydi. Şişli ve çevresinde yüzlerce apartman dairesinin yanısıra fabrikaları da vardı. Parasının hesabını çoktan unutmuştu. Ne kadar kuruluş varsa hepsine bağış yapıyordu sürekli. TSK’dan tutun da Kızılay’a kadar herkes teşekkür plaketleri yollamıştı. Yaptığı işi olmasa söyleyecek tek laf bulamazdınız Manukyan için. Hatta onu ayakta alkışlardınız. Gene de yıllarca pasaport verilmemişti ama CB Turgut Özal’ın emriyle bir günde pasaport alabilmişti. Bütün bu artılarına rağmen sizi Manukyan’a benzetsem herhalde küplere binerdiniz!! “Beni bir umumhane patroniçesine benzetti”, diye bağırır çağırırdınız. Ee sizin böyle bir hakkınız var da ülkemin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yok mu?”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)