Son Dakika Haberler

Yandaşlar tarafından hedef gösterilen ilahiyatçı Mustafa Öztürk, Türkiye’yi terk etti

Yandaşlar tarafından hedef gösterilen ilahiyatçı Mustafa Öztürk, Türkiye’yi terk etti
Okunma : Yorum Yap

Yandaşlar tarafından hedef gösterilen ilahiyatçı Mustafa Öztürk, Türkiye’yi terk etti!

-Öztürk, ülkeden ayrılırken yine sözünü sakınmadı: “Artık gidelim… Yerli ve milli tımarhanede herkese ruh sağlığı dilerim. Doktora tez danışmanlıklarımı Cübbeli ile Sakarya’daki tacizci Nurullah’a devrettim. İlahiyat işleri artık onlara teslim”

Tarikat ve cemaatleri eleştirdiği için iktidarın hedefi haline gelerek sosyal lince uğrayan ve tehditler alan Prof. Dr. Mustafa Öztürk, Almanya’ya yerleşti.

Prof. Dr. Mustafa Öztürk, yaptığı bir konuşmanın sosyal medyada paylaşılarak hedef gösterilmesi üzerine Marmara Üniversitesi’ndeki görevinden istifa etmişti.

Emekliye ayrılan Öztürk, Almanya’daki Münster Wilhelm Üniversitesi’nin İslam Teolojisi bölümünden gelen davet üzerine Almanya’ya yerleşti.

Öztürk uçağa binerken, Instagram hesabından şu paylaşımı yaptı: “Artık gidelim… Yerli ve milli tımarhanede herkese ruh sağlığı dilerim.”

Prof. Dr. Öztürk, paylaşımına şu notu da ekledi: “Doktora tez danışmanlıklarımı Cübbeli ile Sakarya’daki tacizci Nurullah’a devrettim. İlahiyat işleri artık onlara teslim.”

Prof. Dr. Öztürk’ün Instagram’a İstanbul fotosunun üzerine kalp emojileri koyup ‘Ah istanbul’ yazısıyla kente veda ettiği görüldü.

Prof. Dr. Öztürk’ün linç edilmesinin sebebi mahallesine yönelttiği eleştirilerdi.

Öztürk, Karar gazetesindeki yazısında şunları dile getirmişti:

“Badecilik, çocuk tecavüzcülüğü, yanmaz kefen satıcılığı, peygamber terlikçiliği gibi rezilliklerle gündeme gelen karikatür gibi tiplerin linçe uğramak şöyle dursun, sayısız insan tarafından kellifelli şeyh/mürşid muamelesi görüp sahih Ehl-i Sünnet akidesinin en güvenilir temsilcisi olarak takip edildiği bu memlekette yapılacak en doğru şey, “sağlığı, özellikle de ruh sağlığını korumak”tan başka bir şey değildir.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)