Son Dakika Haberler

Yapı Parçaları

Yapı Parçaları
Okunma : Yorum Yap

Yapı Parçaları

Yapı parçaları olarak bilinen yapı blokları ya da yapı setleri çocukların hem eğlenceli vakit geçirirken hem de eğlenceyle birlikte zihinsel faaliyetlerin ortaya konularak bilişsel ve motor becerilerinin gelişmesi sağlar. Yapı setleri (yapı parçaları) malzeme olarak, ahşap, plastik ve manyetik özellikli bileşenlerden oluşur. Oyuncak gibi görünen bu setlerin, çocukların öğrenme becerilerini hızlandırdığı bilimsel araştırmalarla kanıtlanmıştır.

Her yaş grubuna uygun, özellikle 3 yaş ve üzeri çocuklar için zekâ gelişimi, motor becerilerinin aktif hale gelmesi ve zihinsen faaliyetlerin bir bütünlük içerisinde ortaya konulduğu farklı tasarımlar yapılabilir. Farklı hikâyelerin kurgulandığı yapı setlerini alarak, çocuklarınızın hayal dünyasındaki beklentileri gereceğe dönüştürebilirsiniz. Çocukların eğitim her döneminde başarılı olabilmelerinin temeli çocukken atılır. Bu bakımdan ebeveynler, yapı parçalarıve zekâ oyun setleri ile çocuklarının becerilerini geliştirerek, emin adımlarla çocuklarını hayata hazırlayabilirler.

Yapı Parçaları ve Legoların Çocuklara Kazandırdığı Beceriler

Mekânsal akıl yürütme, beceri geliştirme ve çocukların farklı tasarımları oluşturma yeteneklerini keşfetmeye yönelik olmak üzere birçok fayda sağlayan yapı parçaları ve Lego esaslı setlerin, bu faydalarının dışında aşağıda belirtilen birçok faydası bulunur.

• Çocukların dil becerilerini geliştirir ve farklı düşünme kapasiteleri ortaya çıkarır.

• Bilişsel esneklik ile birlikte mekânsal akıl yürütme becerilerini geliştirir.

• Sosyalleşmeyi sağlayarak, arkadaş grubu ile etkin ve verimli iletişim kurmaya yardımcı olur.

• El ve göz koordinasyonunu sağlar.

• Mühendislik becerilerini kazandırır.

Tüm bu avantajları elde etmek için farklı yaşa grupları için özel olarak üretilen ve her bir sette farklı becerilerin kazandırılmasına yönelik yapı parçalarını https://www.toysall.com.tr/lego-yapi-setleri sitesini ziyaret ederek satın alabilirsiniz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)