Son Dakika Haberler

Yavaş’tan aşure isteyen hemşireye çomarlardan tehdit: Hoplatıcaz yakında!

Yavaş’tan aşure isteyen hemşireye çomarlardan tehdit: Hoplatıcaz yakında!
Okunma : Yorum Yap

Mansur Yavaş’tan aşure isteyen hemşireye çomarlardan tehdit: Hoplatıcaz yakında!

Melih Gökçek’in de takipçisi olduğu hesap, Sağlık Bakanına talimat vererek Mansur Yavaş’ın aşure gönderdiği hesabı ‘tecavüzle’ tehdit etti!

Mansur Yavaş’ın aşure yolladığı Büşra hemşireyi tehdit eden Kaan Altınok hesaplarını kapattı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’tan sosyal medya paylaşımıyla aşure isteyen Büşra hemşire, bu talebinin ardından tecavüzle tehdit edildi. Kaan Altınok isimli bir erkek, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı da etiketleyerek Koca’ya talimat verirken tehditten de çekinmedi. Altınok, Sağlık Bakanı’na Büşra hemşirenin meslekten ihraç edilmesi talimatı verirken aksi takdirde “hemşirenin başka yerlerini sonlandıracakları” tehdidinde bulundu.

BAKAN KOCA’YI DA ETİKETLEYEREK TEHDİT ETTİ

S. Kaan Altınok isimli kullanıcı, Mansur Yavaş’ın tweetini alıntılayarak şunları yazdı:

Sevgili kızın Büşra’yi hoplatıcaz yakında. @fahrettinkoca bu kadının iş feshini sonlandırın hemen. Yoksa başka birisi başka yerini sonlandırır bunun başına iş alırsın. Bu yazışma üzerine paylaşımını silmek zorunda kalan Büşra hemşire, kullanıcı adını da değiştirdi.

“CEVAP VERMEKTEN ÇEKİNİR OLDUM”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, tehdit edilen Büşra hemşireyle ilgili bir paylaşımda bulundu. Aybüke Ateş isimli bir kullanıcının, “Başkanım beni evlat edinebilir misiniz?” şeklindeki paylaşımına cevap veren Yavaş, “Sevgili Aybüke, Sizler benim kendi evlatlarımdan ayırmadığım çocuklarımsınız. Ancak bir tabak aşure isteyen temiz yüreklerin bile hedef gösterildiği bir ortamda sizlere cevap vermekten çekinir oldum. Sevgi, kötülükten daima üstündür. Biz hep sevgiyle kalalım” ifadelerini kullandı.

“BU TACİZ CEZASIZ KALMAMALI”

Tüm Acil ve Ambulans Derneği Çalışanları da Büşra hemşirenin tehdit edilmesiyle ilgili şu açıklamayı yaptı: “Bu zihniyetteki insanların özür dilemesini beklemek tamamen iyi niyettir, sağlık çalışanı kimliğine yapılan bu taciz kesinlikle cezasız kalmamalı. Çalışan bayan nüfusunun yüksek olduğu sağlık camiasında bu kabul edilemez gereği yapılmalı tutuklanmalıdır. Bu zihniyetteki insanların özür dilemesini beklemek tamamen iyi niyettir, sağlık çalışanı kimliğine yapılan bu taciz kesinlikle cezasız kalmamalı. Çalışan bayan nüfusunun yüksek olduğu sağlık camiasında bu kabul edilemez gereği yapılmalı tutuklanmalıdır. Bu kadar sorun ve problemi olan sağlıkçılar ülkesine hizmet için kendini harap etti, Bu kadar ses getirmeye rağmen sessiz kalmanız olmaz”

Ne olmuştu?

Ankara Şehir Hastanesi’nde görevli Büşra hemşire, sosyal medya hesabı üzerinden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’tan, “Başkanım bana bir tabak aşure gönderebilir misiniz, teşekkür ederim” paylaşımıyla aşure istedi. Corona salgını ile mücadelede hayatlarını hiçe sayarak en ön safta özveriyle mücadele eden sağlık çalışanının bu talebine Mansur Yavaş kayıtsız kalmadı. Yavaş sosyal medya hesabı üzerinden, “Sevgili kızım Büşra, senin nezdinde Şehir Hastanesi’nde çalışan tüm sağlık personelimiz için aşurelerimiz yola çıkıyor. Afiyetle yiyin, iyi ki varsınız” ifadelerini paylaştı. Yavaş’ın talimatı üzerine Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin mutfağında hazırlanan aşureler, Ankara Şehir Hastanesi’nde görev yapan sağlık çalışanlarına gönderildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)