Son Dakika Haberler

Ağıralioğlu, HDP’li bazı belediyelere kayyum atanmasını böyle değerlendirdi: Terörle mücadelede yakalanan ritmi beğeniyoruz

Ağıralioğlu, HDP’li bazı belediyelere kayyum atanmasını böyle değerlendirdi: Terörle mücadelede yakalanan ritmi beğeniyoruz
Okunma : Yorum Yap

Ağıralioğlu, HDP’li bazı belediyelere kayyum atanmasını böyle değerlendirdi: Terörle mücadelede yakalanan ritmi beğeniyoruz


Yavuz Ağıralioğlu, HDP ile görüştüklerini ima eden AKP’ye tepki göstererek “Kendisini, siyasi iradesini, memleket meselelerini çözme kabiliyetini HDP’liler üzerinden PKK’lılara ulaştırdığı için eleştirdiğimiz bir partinin dönüp bize siz ‘HDP ile görüşüyormuşsunuz.’ imasında bulunmasını anlaşılır bulmuyoruz.” dedi.


Yavuz Ağıralioğlu, ‘memleket masası’ teklifinin devletin elini kuvvetlendirme teklifi olduğunu belirtti


İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi. Ağıralioğlu, darbe söylentilerine değinerek “Herkes rahat olsun. Biz Türk demokrasisini de yönetimi de devletimizin itibarına suikast olacak şekilde bir darbe teşebbüsü ile asla karşı karşıya bıraktırmayız.” dedi. Akşener’in “memleket masası” teklifine AKP’nin olumsuz yanıt vermesini eleştiren Ağıralioğlu’nun hedefinde ayrıca HDP vardı. Ağıralioğlu, İYİ Parti’nin HDP ile görüştüğünü bilgisini köpürten AKP’lileri eleştirerek

“Kendisini, siyasi iradesini, memleket meselelerini çözme kabiliyetini HDP’liler üzerinden PKK’lılara ulaştırdığı için eleştirdiğimiz bir partinin dönüp bize siz ‘HDP ile görüşüyormuşsunuz.’ imasında bulunmasını anlaşılır bulmuyoruz.” dedi.

“BU FIRSATI BİZ ONLARA SUNDUK, TAKDİR MİLLETİMİZİNDİR”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in gündeme getirdiği ‘memleket masası’ çağrısına gelen açıklamaları değerlendiren Ağıralioğlu, şunları söyledi:

“Bu çağrıya AKP sözcülerinin verdikleri tepkileri milletin takdirlerine havale ediyoruz. İktidarın muhalefet ile siyasi başarılarını paylaşmamasını anlayabiliriz. Bu onların pek tabii haklarıdır. Lakin memlekette bu kadar dert varken derdi paylaşmama konusunda kıskanç olmamalarını tavsiye ederiz. Memlekette dertler paylaşılarak azaltılabilir. Bu fırsatı biz onlara sunduk. Takdir milletimizindir. Bu davete icabet ederler, etmezler, Cumhur İttifakı’nın ve iktidardaki arkadaşların bileceği iştir.”

Yavuz Ağıralioğlu, ‘memleket masası’ teklifinin devletin elini kuvvetlendirme teklifi olduğunu belirterek  “Böyle zamanlarda iktidar milletin yanında olmalıdır demiyoruz. Devlet milletinin yanında olmalıdır diyoruz. Biz de bu saiklerle devletin milletin yanında olması lüzumunu devletin elini kuvvetlendirerek göstermeye çalışıyoruz.” diye konuştu.

“HERKES RAHAT OLSUN”


Darbe tartışmalarına ilişkin görüşlerini de aktaran Ağıralioğlu, “Bu memlekette darbe konuşulunca bile konuşanlara ziyan bir iştir. Siyaset darbeyi konuşmaz. Başa gelince milletin 15 Temmuz’da ne yaptığı görülmüştür. Darbeye teşebbüs edenler karşılarında milleti bulacaktır. Herkes rahat olsun. Biz Türk demokrasisini de yönetimi de devletimizin itibarına suikast olacak şekilde bir darbe teşebbüsü ile asla karşı karşıya bıraktırmayız.” değerlendirmesinde bulundu.

“SİYASİ SİCİLİ AŞİKAR BİR TOPLULUĞUZ”

İYİ Parti’nin HDP’ye aracı yolladığı iddiaları üzerinde “Biz bu mevzuda siyasi sicili aşikar bir topluluğuz” diyen Ağıralioğlu, şöyle devam etti:

“Türkiye’de şayet HDP ve yöneticilerini memleketin meselelerini çözmek için aracı tutmak, onlar aracılığıyla bu meseleleri çözmek gibi bir teşebbüsü meşru görseydik, biz AKP ile beraber siyaset yapardık. Kendisini, siyasi iradesini, memleket meselelerini çözme kabiliyetini HDP’liler üzerinden PKK’lılara ulaştırdığı için eleştirdiğimiz bir partinin dönüp bize siz ‘HDP ile görüşüyormuşsunuz.’ imasında bulunmasını anlaşılır bulmuyoruz.”

“SİCİLİMİZDE BİR TERÖRİSTE TEBESSÜM ETMEK GİBİ BİR FOTOĞRAF YOKTUR”


Ağıralioğlu, “Biz bu atılabilecek iftiraların semtine hiçbir leke buluşturmayacağı tertemiz bir mazinin, devlet terbiyesinin, millet sevdasının kadrosuyuz. Bizim sicilimizde bir teröriste tebessüm etmek gibi bir fotoğraf yoktur. Bizim siyasi sicilimizde, bir memleket, millet düşmanlarına bir merhaba etmek yoktur. Bizim siyasal arşivimizde, vatan millet düşmanlarına tebessüm ettiğimiz onların elini sıktığımız onlarla bir masa etrafında oturduğumuz bir tane fotoğrafımız yoktur. Herkes haddini bilecek.” diye konuştu.

“VARSA AÇIKLAYIN, DİYORUZ”


“Bizim içimizde çocuklarımızın katillerinden herhangi bir vesile ile medet umacak bir tane alçak yoktur” ifadesini kullanan Ağıralioğlu, “Varsa açıklayın, diyoruz. İkincisi gün cevap geliyor, ‘Hatırları olsun diye isim açıklayacak değiliz’, kimin hatırı olsun diye bize iftira attıysanız o zaman onu açıklayın.” dedi.

Farklılıkları zenginlik sayan bir siyasi parti olduklarını ifade eden Ağıralioğlu, şöyle devam etti:

“Bu bizim CHP’nin her yaptığını, CHP’nin de bizim her yaptığımızı beğeneceği anlamına gelen bir beraberlik değildir. Bu, Türkiye’de farklılıkların siyasi olarak milletin içinde huzurla yaşayacağı, demokrasi standartları yüksek bir ülkenin inşa edilebilmesi için tahammül eşiklerinde neleri yapabileceğimizi gösterdiğimiz bir kuvvet beraberliğidir. Bu beraberlik, milletin demokrasinin ümidi olabildiği müddetçe, asla terörle enfekte olmadan, asla devlet-millet düşmanlarına tolerans imkanı tanınmadan, milletin ümidi olarak taşınmaya devam edecektir.” 

“SİYASETİN GİZLİ KALMASI GEREKTİĞİNİ SÖYLEYENLER, GİZLİ İŞLER ÇEVİRENLERDİR”


Açıklamalarının ardından soruları yanıtlayan Ağıralioğlu, bir gazetecinin, Ahmet Türk’ün “Siyasette gizli kalması gereken şeyler olabilir” sözünü aktarması üzerine, şunları kaydetti:

“İYİ Parti’nin siyasi kuvveti açıklıktandır. Gizli, kapaklı işlerin hiçbirinin millete, memlekete faydası yoktur. Biz milletimizin gözünün içine baka baka konuşuyorsak hiçbir hususi, gizli gündemimizin olmamasıyla alakalıdır. Siyasetin gizli kalması gerektiğini söyleyenler, gizli işler çevirenlerdir.

“BU CÜMLENİN KASTI BİZE DEĞİLDİR”


Bizim hiçbir gizli işimiz yoktur. Ömürleri boyunca Türk devleti aleyhine herkesle gizli iş çeviren adamlarındır bu cümleler. Siyasi hayatları boyunca terör organizasyonu ile gizli kapaklı ilişki kurup, Türkiye’nin bütün düşmanları ile gizli gizli görüşüp, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bütün düşmanları ile gizli ittifaklar kuranların siyasette gizleyebileceği şeyler vardır. İYİ Parti’nin vazifesi, devlet, millet aleyhine kurulan bu gizli tezgahları bozmaktır. Dolayısıyla bu cümlenin kastı bize değildir. Kimeyse ona söylesinler.”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun üçüncü ittifak iddiasını da değerlendiren Ağıralioğlu, bunu “afaki değerlendirmeler” olarak nitelendirdi.

“TERÖRLE MÜCADELE YAKALANAN RİTMİ BEĞENİYORUZ”


Ağıralioğlu, HDP’li bazı belediyelere kayyum atanmasının sorulması üzerine, “Terörle mücadelede yakalanan ritmi beğeniyoruz. Güvenli bir ülkede yaşıyorsunuz. Bize bu imkanı sunan güvenlik güçlerimize, askerlerimize, polislerimize borcumuz var. Devletin terörle mücadelede yakaladığı ritmi beğeniyoruz ve destekliyoruz.” dedi.

“Devletimize parmak sallayan herkesin parmağını kırarız, kaldırılan başı alırız. İsyan eden herkese müdahale ederiz.” ifadesini kullanan Ağıralioğlu, teröre bulaşan herkese devletin hukukla her şeyi yapma hakkı olduğunu söyledi.

“BU AÇIKLAMALARI ÇOK YADIRGIYORUM”


HDP Eş Genel Başkanı Sancar’ın İYİ Parti ile ilgili sözleri hatırlatılarak değerlendirmesi sorulan Ağıralioğlu şöyle konuştu:

“Terör maalesef bitmiyor. Terör sadece Türkiye’de değil, hemen altında burada PKK olan orada PYD’ye dönerek Suriye’de başımıza bela oluyor. Türk devletini zafiyete uğratmak isteyenlerin kullandığı bir maniveladır terör. Terörle mücadelede aman veremeyiz, kimseye, nefes aldıramayız. Sanki terör bitmiş, güvenlik güçlerimize saldırı olmuyormuş gibi HDP sözcülerinin böyle açıklamalar yapmalarını çok yadırgıyorum. Şehitlerimizin acısını paylaşan bir cümlelerine şahit olmadığımız bu insanların, bizim devletin milletin yarınlarına ilişkin kurduğumuz cümlelere şaşırıyor olmalarına şaşırmıyoruz.” Ağıralioğlu, erken seçim tartışmalarının sorulması üzerine, “Muhalefet partileri seçimden kaçmazlar prensip olarak. Bizim öyle bir gündemimiz yok” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)