Son Dakika Haberler

Dünyaya bir de Yeni Şafak penceresinden bakın; mutlu olacaksınız: Dolar hızla geriliyor!

Dünyaya bir de Yeni Şafak penceresinden bakın; mutlu olacaksınız: Dolar hızla geriliyor!
Okunma : Yorum Yap

Dünyaya bir de Yeni Şafak penceresinden bakın; mutlu olacaksınız: Dolar hızla geriliyor!

AKP’nin kötü ekonomi yönetimi, israf politikaları Türkiye ekonomisini derinden sarsarken Merkez Bankası Başkanı’nın 4 ayda görevden alınmasıyla ağır bir darbe daha aldı. Yandaşlar için ise ekonomide her şey yolunda. Yeni Şafak, cuma günü 7,20 seviyesinden kapanan doların bugünkü atağını görmezden gelerek doların 7,72’ye kadar gerilediğini savundu.

Merkez Bankası Başkanı’nın 4 ayda görevden alınması Türkiye piyasalarını sert biçimde olumsuz yönde etkilerken yandaşlar yaşanan gelişmelerde ‘bardağın dolu tarafını’ görmeye çabalıyor. Yeni Şafak gazetesi, cuma günü 7,20 TL seviyesinden kapanan doların yüzde 10 civarında değer kazandığını görmezden gelirken Hazine ve Maliye Bakanı Lütfü Elvan’ın açıklaması sonrasında 8 TL seviyesinden gerilemesini, “dolar hızla düşüşe geçti” diye yorumladı.

“Yüksek kur hevesleri boğazlarında kaldı: Bakan’ın açıklamaları ile dolar hızla düşüşe geçti” başlıklı haberinde Yeni Şafak, “Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ın piyasalara yönelik sabah saatlerinde verdiği mesajların ardından dolar hızla düşüşe geçerek 7,72 seviyelerine kadar geriledi” dedi. Naci Ağbal’ın Merkez Bankası Başkanlığı’ndan alınması hakkında, “Naci Ağbal’ın görevden alınması en çok da bu sürede yüzde 25 dolar karı elde eden Londra piyasalarını üzdü” diye yazan gazete, “Asya piyasalarında yaşanan spekülatif atakları BBC son dakika okuyucularına aktarırken, İngilizlerin yüksek kur hevesi ise boğazlarında kaldı” ifadeleri kullanıldı.

Birgün

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)