Son Dakika Haberler

Yerini buldu: Mehmet Ali Çelebi, AKP’ye katıldı!

Yerini buldu: Mehmet Ali Çelebi, AKP’ye katıldı!
Okunma : Yorum Yap

Yerini buldu: Mehmet Ali Çelebi, AKP’ye katıldı!

CHP’den Memleket Partisi’ne geçen ve sonra oradan da istifa eden bağımsız milletvekili Mehmet Ali Çelebi, AKP’ye katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan yarın Çelebi’nin rozetini takacak.

CHP’den seçilen ardından Memleket Partisi’ne geçen ve son olarak oradan da istifa eden bağımsız milletvekili Mehmet Ali Çelebi, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile AKP’ye geçtiğini duyurdu.

Erdoğan’ın kendisini partiye davet ettiğini belirten Çelebi, “Yoluma Cumhur ittifakı çatısı altında AK Parti’de devam edeceğim” dedi.

Çelebi, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Türk Silahlı Kuvvetleri’nin namuslu ellerinde yetişen asker kökenli bir milletvekili olarak yol haritamı çizen şehitlerimiz ve beni bugünlere getiren aziz milletimizdir. Açıktan tarafım. PKK-Öcalan severlerin hoş görüldüğü denklemlerde olmam düşünülemez! Vatan ve millet bütünlüğümüzü, -FETÖ, PKK terör örgütleriyle kararlı mücadeleyi, -Milli konuları (Mavi Vatan, S400, Kıbrıs, Azerbaycan, Sözde Soykırım, Tezkereler, Savunma Sanayisi) önceleyen siyasi anlayışımın gereği olarak; Kimsesizlerin kimsesi Cumhuriyetimizin neferi, Atatürk’ün askeri, Türk Milletinin sesi olarak yoluma Cumhur ittifakı çatısı altında AK Parti’de devam edeceğim. Kurulan yeni dünya düzeninde bölgemizdeki EGEMENLİK mücadelemiz akamete uğramadan devam etmelidir.

Davet ederek şahsımı onurlandıran Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyorum. Halkımızın dertlerine çareler üretmek için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da çok çalışmaya devam edeceğim. Özellikle Kahraman Güvenlik Güçlerimizin, şehit aileleri ve gazilerimizin hak ve hukukuna yönelik düzenlemeler için katkı sunacağım. Mücadelemiz, dirayetimiz, direncimiz, inancımız mensubiyetinden gurur duyduğumuz Türk Milletinin var oluş gayesine hizmet, Türkiye’nin tarihsel devamlılığına sonuna kadar destektir.

ROZETİ YARIN ERDOĞAN TAKACAK

AKP Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir sosyal medya hesabından Çelebi ile AKP Genel Merkezi’nde çekilmiş fotoğrafını da hesabından paylaştı. Kandemir “Ailemize hoşgeldin Mehmet Ali Çelebi. Vatana, millete olan vefasını ile sonuna kadar Cumhur İttifakının yanındayım diyen Sayın Mehmet Ali Çelebi’nin üyelik işlemlerini tamamladık. Rozetini Sayın Cumhurbaşkanımız Çarşamba günü yapılacak olan grup toplantısında takacaktır. Hayırlı olsun” notunu paylaştı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)