Son Dakika Haberler

Yok denilen uçaklar ortaya çıkınca Kılıçdaroğlu tepki gösterdi

Yok denilen uçaklar ortaya çıkınca Kılıçdaroğlu tepki gösterdi
Okunma : Yorum Yap

YOK DENİLEN YANGIN SÖNDÜRME UÇAKLARININ ERDOĞAN’IN DAMADI SELÇUK BAYRAKTAR’IN DÜZENLEDİĞİ TEKNOFEST’TE GÖSTERİ UÇUŞU YAPTIĞI ORTAYA ÇIKTI!

Kılıçdaroğlu, yok denilen uçaklar ortaya çıkınca iktidara tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, “Bunların her şeyi 128 milyar dolar hikayesine benzemeye başladı. Var gibi ama yok gibi de…” dedi.

Türkiye’nin her yerinde art arda çıkan orman yangınlarında Türk Hava Kurumu’na ait yangın söndürme uçaklarının olmaması tartışma yarattı. Erdoğan, tepkilere “Kullanılabilecek uçak yok” diye yanıt verirken Bakan Bekir Pakdemirli ise “Antikacı dükkanı gibi 1960’lardan kalma” ifadelerini kullandı. Türk Hava Kurumu’na ait o “yok denilen yangın söndürme uçaklarının” Erdoğan’ın damadı Selçuk Bayraktar’ın düzenlediği Teknofest’te gösteri uçuşu yaptığı ortaya çıktı.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bu haberin ortaya çıkmasının ardından sosyal medya hesabından bir video yayınlayarak “uçak yok” açıklamasına tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu, “Bunların her şeyi, hiç ettikleri 128 milyar dolar hikayesine benzemeye başladı. Var gibi ama yok gibi de… Yok dedikleri uçağı teknoloji festivallerinde uçurdular, yangınlarda uçuramadılar.” dedi.

Paylaşılan videoda Erdoğan’ın, “Türk Hava Kurumu’nun şu anda elinde buralarda rahatlıkla kullanılabilecek uçak falan yok” ifadeleri duyuluyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)