Son Dakika Haberler

Yurtiçi Kargo çalışanı, Kadıköy’de polislerle tartışan kadının adres bilgilerini yayınlayarak katliam çağrısı yaptı

Yurtiçi Kargo çalışanı, Kadıköy’de polislerle tartışan kadının adres bilgilerini yayınlayarak katliam çağrısı yaptı
Okunma : Yorum Yap

Yurtiçi Kargo çalışanı, Kadıköy’de polislerin sert müdahale ile gözaltına aldığı kadının adres bilgilerini yayınlayarak katliam çağrısı yaptı


Yurtiçi Kargo çalışanı, Kadıköy’de maske takmadığı gerekçesiyle polislerin sert müdahalede bulunduğu kadının adresini kargo sisteminden bulup katliam çağrısı yaptı. Yurtiçi Kargo çalışanına sosyal medyada tepki gösterildi.

İstanbul Kadıköy’de maske takmadığı gerekçesiyle polisler tarafından ikaz edilen ancak daha sonra olayın büyümesi ile polis tarafından sert bir müdahale ile gözaltına alınan 19 yaşındaki Rana B.’nin görüntüleri sosyal medyada büyük yankı bulmuştu. Polislerin, genç kadını gözaltına almak için şiddete başvurmasına tepki gösterenler kadar destek verenler de oldu. Bu olay sonrası açığa alınan polisler, Süleyman Soylu’nun müdahalesi ile tekrar göreve iade edildiler. Polislerin görevlerine iadesiyle ilgili tartışmalar devam ederken, Rana B. ile ilgili skandal bir gelişme yaşandı.


Yurtiçi Kargo firmasında çalışan bir kişinin müşteri veri sistemine girererek kadının adresini bulduğu ve sonrasında “katliam” çağrısında bulunduğu ortaya çıktı. Skandal, Yurtiçi kargo çalışanın yaptığı yasa dışı eylemi sosyal medya üzerinden yayınlamasıyla ortaya çıktı. Önce Rana B.’nin Cyparisuzs isimli instagram profili ele geçirildi.

Hesaptan şu ifadelerle katliam çağrısı yapıldı: 

“Hesap bendedir dostlar. Sadece bir kaç saat içinde bu soysuz kızın numara ve adresini paylaşacağım. Artık gider evinden mi alırsınız bilemem, beni mahkemeye verdiğinde hep beraber adliyeye gidiyoruz.”


TEHDİT ETTİ


Yurtiçi kargo çalışanı sisteme ulaşamadığını ve birazdan aktif olacağını söyledikten sonra Kadıköy’de polislerle tartışan kadına 1 saat süre verdi. Bu sürenin içinde özür videosu çekip yayınlamazsa, evinin adresini ve telefon numarasını açıklayacağını ilan etti. 

Kargo çalışanı, genç kadını “1 dakikada 500 kişi adresi at yazdı cidden sonu kötü olacak sistem açılsın paylaşıcam zaten bu kız ya Türk milletinden özür dileyerek video çeker atar palyşaırım ya da adresini paylaşır siz gerekeni yaparsınız. 1 saat vakti var.” sözleriyle tehdit etti.

Yurtiçi Kargo personeli, kadının adres ve telefon bilgilerini paylaştı.

METROBÜSLE 1,5 SAAT


Şahıs, adres bilgilerini paylaştıktan sonra kendi bulunduğu konumdan kadının evinin uzaklığını tespit edip “metrobüsle 1,5 saat” dedikten sonra “hep beraber gidelim mi” diye sordu.  

YURTİÇİ KARGO’YA BÜYÜK TEPKİ


Yurtiçi Kargo firması personelinin müşteri bilgi sistemine girip Rana B.’nin adres ve telefon bilgilerini paylaşması kısa sürede büyük tepki çekti. Sosyal medyada konuyla ilgili olarak #YurticiKargoCevapVer hastagiyle binlerce mesaj paylaşıldı. Müşterilerin bilgilerinin nasıl bu kadar ulaşabildiğini sorgulayan vatandaşlar, Yurtiçi Kargo personeliyle ilgili firmanın acilen açıklama yapması çağrısında bulundular. 
Aykırı

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)