Son Dakika Haberler

Zafer İslam’ın / Derya Havin GÜNGÖR

Zafer İslam’ın / Derya Havin GÜNGÖR
Okunma : Yorum Yap

Zafer İslam’ın

“Ne yaparsanız yapın Türkiye’nin yükselişini önleyemeyeceksiniz, ne yaparsanız yapın zafer İslam’ın” diyordu bir ilkokulun duvarında. Anlaşılıyor ki milli duygularına yenik düşmüş bir okul idaresi ve bu yapılana itiraz ettiği taktirde terörist olarak yaftalanmaktan korkan veliler var bu çevrede. Milliyetçilik ve vatan sevgisi her fırsatta reklam aracı yapılıyor.

Dünün ezilen, sessiz dindarlarının üslubu değil bu?  Ezildiler, ötelendiler, türbanları yok sayıldı. Daha ortaokul yıllarımdı bunu fark ettiğimde. İnsani bir sorumluluktu bu durumu eleştirmek benim için. Her fırsatta yanlarında durdum. Ancak bugün yaşananlarla  aslında ne kadar kin yüklü büyüdüklerini görüyoruz. Ne kadar öfke biriktirdiklerini. Dindarlar(!) mahrum kaldığı tüm şeylerin intikamını alırcasına, gözümüzü oymaya, sahip olduğumuz her şeyi elimizden çekip almaya hazır ve doymak bilmedikleri bir lüks içinde yaşıyorlar. Yine de hırsları, nefretleri bitmiyor.

Bu nefretle herkesi  birer tetikçiye dönüştürdüler. Mahallemizin küçük esnafı, partilerin gençlik kolları, damatlar, dünürler…Yeni trend bu. Senin inancın, nasıl yaşamak istediğin kimsenin umrunda değil. Onlar nefretleri uğruna kan dökmeye hazır. Fakat atladıkları ve fark etmemizi istemedikleri bir şey var. Bize ‘vatan sevgisi’ diye yutturulmaya çalışılan onların şatafatlı yaşamları. Zira o lüks evlerinden, malından mülkünden vazgeçemez hiçbiri. Zaten bu korkuyla vitesi boşa aldılar, yokuş aşağı bıraktılar bizi.

Çürümüşlüğün gurur tablosu

Zafer islam’ın diye diye toplumun başını döndürdüler. Kime karşı kazanılmış bir zafer bu? Kazanılan bir zafer varsa aynı ölçüde neyi kaybettik? Bize din diye dayatılan şey, inancımızın da ahlakımızın da çürümesine sebep oldu. Bu toplum çürümüşlüğün bu kadar taçlandırıldığı bir dönem daha yaşamamıştır. Yüz kızartıcı ne varsa alıp gurur tablosu haline getirdik. Eskiden utanıp saklanan her şey çarşaf çarşaf ortaya seriliyor ve bunu canla başla savunan devletin çehresini görüyoruz. Hangi dönemde canlı yayında bir milletvekili ölümle tehdit edildi mesela?

Birlikte Varız

Sen, Müslüman olmadığını ima ettiğin insanlarla varsın kardeşim. Seni ayrıştıran, eline silah veren, trol ağzıyla konuşan siyasilere ve sözüm ona okumuşlara rağmen. Bunu anlamakta dirensen  de. Senin din uğruna yarattığın düşmanlıklar, parça parça olmuş bir din, parça parça olmuş bir toprak bırakacak bize.  Vatan senin karşı komşun, mahalle okulun, alış veriş yaptığın marketin, simitçin, dilencin… Vatan senin sokakların… Kanı kanına karışmış halkların… Heslere peşkeş çekilen suların… ağaçların….  Sen her şeyi gözden çıkaran dindar ve milliyetçi kardeşim, parça parça olmuş bir yurt yaratıyorsun. Zafer İslam’ın değil, zafer yozlaşmanın zaferi…

Büyük oyun, küçük oyun, evcilik… bunların hepsi yalan. Bu bizim oyunumuz, oyuna gelişimiz. Millet olma duygusunu kaybettirdiler bize… Kimsenin kazandığı bir zafer yok, hep beraber batıyoruz. Sana kendini önemli ve özel hissettirmek için yazılmış senaryolardan silkelen ve gerçeğine dön.

Bugün eline silah veriyorlar ya, yarın kimse  hatırlamayacak seni…

Derya Havin GÜNGÖR

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)