Son Dakika Haberler

Zamdan haberi olmayan Erdoğan’ın açıklamasındaki ‘şeker’ bölümü uçtu!

Zamdan haberi olmayan Erdoğan’ın açıklamasındaki ‘şeker’ bölümü uçtu!
Okunma : Yorum Yap

Zamdan haberi olmayan Erdoğan’ın açıklamasındaki ‘şeker’ bölümü uçtu!

Erdoğan’ın konuşmasındaki ‘şeker’ bölümü nasıl uçtu?

Erdoğan, Özbekistan dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Uçaktaki soru-cevap bölümü 14.00’a kadar ambargolu olarak medyaya servis edildi. Ardından medyaya ikinci bir metin gönderildi. İkinci metinden çıkarılan bölüm dikkat çekici.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özbekistan ziyaretinin ardından yaptığı açıklamalarda şeker fiyatlarının iyi olduğunu söylemişti. Ancak Türkşeker, şeker fiyatlarına yaptığı zammın ardından Erdoğan’ın açıklamaları sansürlendi.

Erdoğan şeker fiyatlarının iyi olduğunu savunarak fırsatçılara göz açtırılmayacak dedi.

Erdoğan, “Şekerde de biliyorsunuz fırsatçılar bazı yanlışlar yaptılar. Şekerle ilgili de gerek TÜRKŞEKER gerek Konya gerek Kayseri buralarda yine adımlarını olumlu istikamette atacaklar ve bu fırsatçılara bu üç önemli merkez fırsat vermeyecek. Mümkün olduğunca TÜRKŞEKER orijinli bir adımı inşallah şekerde de atacaklar. Bunun dışında da şu anda bizim şekerde ithale falan da ihtiyacımız yok. Mevcut imkanlar buna elveriyor. Fiyatlar da şekerde fena değil, yani şekerde öyle pahalı bir fiyat uygulaması yok. Bu da böyle devam ediyor. Ama şekerde fiyat piyasada balans ediliyor. Onun için de herhangi bir endişe taşımıyoruz.” dedi.

Türkşeker, şekere yüzde 30 zam yapınca saraydan Erdoğan’ın açıklamalarına sansür geldi.

Saray’dan servis edilen ikinci açıklamada Erdoğan’ın şeker ile ilgili sözlerinin çıkarıldığı görüldü.

Metnin ilk hali
Sansürlenen ikinci metin

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)