Son Dakika Haberler

Zeynep Özal: Erdoğan diktatör olsa herkes fikrini açıkça söyleyebilir miydi?

Zeynep Özal: Erdoğan diktatör olsa herkes fikrini açıkça söyleyebilir miydi?
Okunma : Yorum Yap

Zeynep Özal: Erdoğan diktatör olsa herkes fikrini açıkça söyleyebilir miydi? Yollarımız, savunma sanayimiz harika. Babam yaşasaydı gurur duyardı…

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın kızı Zeynep Özal, “Babam ‘diktatör’ sözüne çok üzülüyordu. Şimdi de Cumhurbaşkanı Erdoğan için aynısını yapıyorlar. Gerçekten ayıp. Erdoğan diktatör olsa herkes fikrini açıkça söyleyebilir miydi?” dedi.

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın kızı Zeynep Özal, Tuba Kalçık’a konuştu.

O röportajdan öne çıkan bölüm şöyle:

“Yollarımız harika”


“Babama ‘diktatör’ diyorlardı. Diktatör olsa halkla iç içe olur muydu? Onların dertlerini, düşüncelerini dinler miydi? Babam ‘diktatör’ sözüne çok üzülüyordu. Şimdi de Cumhurbaşkanı Erdoğan için aynısını yapıyorlar. Babama yaptıkları gibi ona da ‘diktatör’ diyenler var. Gerçekten ayıp, çok yanlış buluyorum. Erdoğan diktatör olsa herkes fikrini açıkça söyleyebilir miydi ya da tenkit edebilir miydi? Bakıyorum herkes fikrini, eleştirilerini söylüyor.

Muhalefet yapmak iyi olan şeyi eleştirmek değil. Yanlışı eleştirirsin ama doğruyu da takdir etmek gerekir. Babamın muhalefet anlayışı buydu. Şimdi öyle değil. Muhalefet yapmak için her şey eleştiriliyor.

Babam yol, baraj, köprü yaptığında yine eleştirildi. Babamın da çok üstüne geldiler. Şimdi de Erdoğan’a benzer şeyleri yapıyorlar. Yollarımız muhteşem oldu, kazalar azaldı. Şehirlerarası seyahat konforlu oldu.

Osmangazi Köprüsü gibi bir köprü yapmak babamın en büyük hayallerinden biriydi.

Taşımacılık çok önemli bir atılım. Ben de kullanıyorum, şahane bir köprü.

İstanbul Havalimanı gurur duyulacak bir proje. Bazıları yıkılsın istiyor. Böyle bir vizyonsuzluk olabilir mi?

“Babam yaşasaydı gurur duyardı savunma alanındaki atılımlarımızdan”

Ülkemiz savunma sanayinde de çok güzel bir noktaya geldi. Babam yaşasaydı gurur duyardı savunma alanındaki atılımlarımızdan. Babamın da hayaliydi çünkü savunma sanayimizi üst noktalara taşımak.

“Sağlıkta da çok iyiyiz”


Sağlıkta da çok iyiyiz. Oğlumun biri Belçika’da yaşıyor. Pandemi sürecinde neler yaşadığına şahidim. Ülkemizin hastaneleri çok iyi, sağlık çalışanlarımız da muhteşem.

Ben Mersin’in bir ilçesinde oturuyorum. İlçemde bile iki tane her açıdan son teknoloji ile donatılmış devlet hastanesi var. Halka böyle hizmet götürmek çok önemli. Bunlar takdir edilmeli.

Babam “Halkım yapılan tüm hizmetleri görür ve kıymetini anlar” derdi. Yani kim ne derse desin, halkımız da görüyor.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)