Son Dakika Haberler

Zeyrek: “81 ilin 70’inde Emniyet Müdürleri ülkücü kökenli”

Zeyrek: “81 ilin 70’inde Emniyet Müdürleri ülkücü kökenli”
Okunma : Yorum Yap

Zeyrek: “81 ilin 70’inde Emniyet Müdürleri ülkücü kökenli”….

Gazeteci Deniz Zeyrek, “Süleyman Soylu ile Erdoğan’ın Hatay’da aynı arabada uzun sohbetler gerçekleştirdiğini” aktardı.

Zeyrek, “Yakın zamanda kabine değişikliği ya da Süleyman Soylu’nun istifası gibi bir gündem yok” dedi.

Zeyrek, Soylu ile Erdoğan arasındaki ilişkilerin bozulmasından MHP’nin de hoşnut olmayacağını belirterek “81 ilin 70’inde Emniyet Müdürleri ülkücü kökenli” dedi.

Halk TV’de ‘Perdenin Önü Arkası’ programında konuşan Sözcü gazetesi yazarı Deniz Zeyrek, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Erdoğan’ın arasının iyi olmadığı yönündeki haberleri değerlendirdi. Zeyrek daha önce, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu Sedat Peker konusunda konuşmaması için uyardığını söylediğini hatırlatarak, o günden sonra Soylu’nun konu hakkında hiç açıklama yapmadığına dikkat çekti.

Zeyrek aynı zamanda Süleyman Soylu’nun istifasını ya da kabine değişikliğini koalisyon dengeleri bakımından da zor olduğunu söyleyerek, “Güvenlik meseleleri ittifak ortağı MHP’nın hasas konusu ve o konudada en iyi çalıştıkları isim Süleyman Soylu. Onunla da devam etmek istiyorlar. O nedenle de Cumhurbaşkanı’nın kısa vadede konuyla ilgili bir tasaruufa gideceğini düşünmüyorum” dedi.

halktv.com.tr Genel Yayın Yönetmeni Hakan Çelenk’in “Devlet Bahçeli ile Süleyman Soylu’nun iyi çalışması güvenlik konularında ortaklaşmak dışında, İçişleri kadrolarında MHP yapılanması olabilir mi?” sorusu üzerine Zeyrek şu yanıtı verdi:

“MHP kadrolaşması demek doğru olur mu bilmiyorum ama şu anda 81 ildeki Emniyet Müdürleri’nin yaklaşık 70 tanesi ülkücü kökenli. Sadece emniyet değil jandarmada da aynı şey söz konusu. Parti olarak MHP demek doğru olmasa da ülkücü kadroların şu an güvenlik politikalarında çok belirleyici olduğunu söyleyebilirim” ifadeleri kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)