Son Dakika Haberler

Zeyrek, CHP’den istifa eden milletvekillerini tek sözle bitirdi

Zeyrek, CHP’den istifa eden milletvekillerini tek sözle bitirdi
Okunma : Yorum Yap

Zeyrek, CHP’den istifa eden milletvekillerini tek sözle bitirdi: CHP’den ayrılan Mehmet Ali Çelebi’ye oy vereceğime AKP’ye oy veririm …

➡️Deniz Zeyrek’ten iktidar ve medyasına: “Berat Albayrak’ın istifası televizyonlarda 18 saat bile konuşulmadı ama CHP’den ayrılan 3 vekil tüm basının gündeminde!”

Fox TV’de hafta sonu sabahları yayınlanan Çalar Saat adlı haber programında cumartesi sabahı İlker Karagöz’ün konuğu olan Sözcü gazetesi yazarı Deniz Zeyrek, CHP’den istifa ederek kopan 3 milletvekilinin tavrını ve Süleyman Soylu’nun ülkücüler arasında yaşanan saldırılara ilişkin “tepkisel” yorumunu değerlendirdi.

“Berat Albayrak’ın istifası televizyonlarda 18 saat bile konuşulmadı” diyen Zeyrek, “İstifasından sonra adamcağız öldü mü kaldı mı haberimiz yok. İstifasını 18 saatte ancak öğrendik. İstifa ettiği günden beri haber alınamıyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin hazinesini teslim ettiğimiz isim ben affınızı istiyorum diyerek sosyal medya dilekçesiyle bastı gitti. O gündür yoktur ortalarda. Merkez Bankası kasası boşalmış, Hazine boşalmış bunların hiç hesabını soran yok. Diğer yanda 3 milletvekili, CHP’nin fikirsel duruşuyla ayrı düşüp istifa etmiş. Tüm basının gündeminde. Fikirlerini çıkıp açıkladılar. Mehmet Ali Çelebi’nin ulusalcı bir duruşu var. CHP Libya’da olmamıza karşın değil ama Çelebi eski bir asker olarak ‘Orada ne işimiz var’ diyor ve fikir ayrılığına düşmüşler. Ben istifa ederken açıkladıkları görüşleri desteklemiyorum. Ona oy vereceğime gider AKP’ye destek veririm. Ak Parti çizgisinde görüş açıkladılar. Büyük ihtimalle Muharrem İnce’nin partisine katılacaklar. Yolları açık olsun. Türkiye’nin sorunlarına Erdoğan, Akşener, Kılıçdaroğlu bir çözüm bulamadılar, belki bunlar bulur.” dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’ın evinin önünde silahlı ve sopalı kişilerce saldırıya uğramasını da değerlendiren Zeyrek, Bahçeli’nin tutumunu eleştirdi. “Bir insan vicdanlı olmalı” diyen Zeyrek, “Sen dikkat çekmek için kolunu, kafanı kırdırır mısın? Adam hastaneye yetişmese kan kaybından gidecek. Bir insan olarak kendi kendini dövdürdü diyebilir misin. Böyle bir şey olabilir mi? Siyaset, şiddet olmasın diye yapılıyor. İnsanların düşüncelerini açıklaması için vardır. Siyaset olmasa işte sokaklarda şiddet olacak. Bunun savunulması üzücü. Çıkın kınayın.” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, olayı “tepkisel” olarak yorumlamasına da karşı çıkan Zeyrek, “O zaman bana kızan herkes tepkisini göstermek için bana dayak atsın. Ben sokakta nasıl güvenle dolaşacağım? İçişleri Bakanlığı benim güvenliğimi sağlamak zorunda değil mi? Her tepki gösteren sokak ortasında insan döverse bu ülkede asayiş olmaz. Bu şiddet doğru değildir. Şiddet varsa açık ve net tavır sergilemeleri gerekir.” dedi.

Görsel: medyapenceresi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)