Son Dakika Haberler

“Zindaşti’nin hem flörtü hem iş takipçisiymiş!”

“Zindaşti’nin hem flörtü hem iş takipçisiymiş!”
Okunma : Yorum Yap

Zindaşti’nin hem flörtü hem iş takipçisiymiş!


Gazeteci İsmail Saymaz, uyuşturucu baronu ve seri cinayetlerin şüphelisi Zindaşti’yi Burhan Kuzu ile tanıştıran  Aliye Uzun ile konuştu.

İranlı uyuşturucu kaçakçısı Naci Şerifi Zindaşti’yi Türk vatandaşı olabilmesi için eski AKP Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu Üyesi Prof. Dr. Burhan Kuzu ile tanıştıran Aliye Uzun, Zindaşti ile flört ettiğini doğruladı. SÖZCÜ’den İsmail Saymaz’a konuşan, bir dönem AKP Beşiktaş Kadın Kolları Başkan Yardımcısı olan Uzun, Zindaşti’ye danışmanlık yaptığını ve bunun karşılığında para aldığını söyledi.


Zindaşti’nin, “Türk vatandaşlığı için kendisinden 650 bin TL istendiği ve Aliye Uzun’un dergisine de 100 bin TL ödediği” iddiasını yalanlayan Uzun, şirketine ödenen parayla ilgili “galiba 100 binden az” yanıtını verdi. Aliye Uzun, Saymaz’ın “Zindaşti vatandaş olsa ne kadar alacaktınız” sorusu üzerine “Hatırlamıyorum, geçmiş zaman…” diye yanıt verdi.

“Kuzu, Mevlana gibidir, herkese yardım eder, para istemedi”


Saymaz’ın “Kuzu’ya bir ödeme yapacak mıydınız?” sorusuna Aliye Uzun, “Hayır, parayla pulla işi olmayan tek insan Burhan Hoca’dır. Mevlana gibi, yolda geçen herkese yardımı olur.” diyerek yanıt verdi.

Independent’ten Cihat Arpacık’ın haberine göre; Hakimlere baskı yaptığı iddiasıyla hakkında dava açılan Burhan Kuzu’nun uyuşturucu ticareti yapmakla suçlanan İranlı Zindaşti’nin finansını sağladığı dergiye 2016’da kapak konuğu olduğu ortaya çıktı. Bu süreçte Zindaşti hakkında soruşturma yürütülüyordu


Uzun’un açıklamalarının bir bölümü şöyle:

■ Zindaşti ile ne zaman tanıştınız?

-Zorlu AVM’nin açılışında tanışmıştım. “Dünya çapında bir firmanın sahibiyim” dedi. Benim “Aliye’s” adlı dergim vardı, dergiden bahsettim. AK Parti’den olduğumu söyledim. Zindaşti, “Büyük yatırım yapmak istiyoruz, bir araya gelebilir miyiz?” dedi. Sunum yaptılar; kule etrafında dönen güneş enerjisi sistemleri filan… “Yapmak istediğimiz yatırım, bir milyar doların üzerinde” dedi. Sonuçta milliyetçiyim. İnsanların Türkiye’ye yatırım yapmasını istiyorum. Teşkilatta çalıştığım için Burhan Hoca (Kuzu) ile yakın tanışıyorum; hocamı aradım. “Yatırım yapmak isteyen biri var, fiyat çok yüksek” dedim. “Hemen bir araya getir, konuşalım” dedi. Getirdik bir araya. Zindaşti, “Vatandaş olursam daha iyi yatırım yaparım” dedi.

Sizden, benden iyi Türkçe konuşuyor. Annesi Hakkariliymiş. Vatandaşlık Genel Müdürlüğü, Burhan Hocama “Dosyası kabarık, kimlik veremeyiz. Siz de uzak durun” demiş. Burhan Hoca beni uyardı. Biz görüşmeyi kestik.

■ Zindaşti’ye kadın tedarik ettiğiniz doğru mu?

-Tamamen yalan!

■ Zindaşti ile sevgili oldunuz mu? Sevgili… Olduk mu? Şey döneminde benimle ilgileniyor gibi davrandı, flörtleşme gibi bir şey oldu. Bu olay ortaya çıkınca bir daha görüşmedim.

■ İfadelerde, Zindaşti ile gönül ilişkiniz olduğu belirtiliyor.

-Öyle bir gelişme oldu ama devamı gelmedi.

■ Flört ederken Zindaşti’nin uyuşturucu kaçakçısı olduğunu bilmiyor muydunuz?

-Hayır, bilmiyordum. Bana şirketleri olduğunu söyledi. Gerçek ismini bile söylemedi.

■ Kuzu’ya bir ödeme yapacak mıydınız?

-Hayır, parayla pulla işi olmayan tek insan Burhan Hoca’dır. Mevlana gibi, yolda geçen herkese yardımı olur.

■ Başkalarına da vatandaşlık için aracı oldunuz mu?

-Hayır, olmadım.

■ AK Partili kimliğinizi neden bu ilişkiler için kullanıyorsunuz?

-Kim dedi kullanıyorum diye?

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)