Son Dakika Haberler

Zoraki bağış! Kampanya için alt limit bin TL

Zoraki bağış! Kampanya için alt limit bin TL
Okunma : Yorum Yap

Zoraki bağış! Bağış kampanyasında alt limit bin TL


Dün Erdoğan tarafından başlatılan bağış kampanyasıyla ilgili Yargıtay üyelerine çağrı gittiği ortaya çıktı. Çağrıda hakim ve savcılar için alt limitin 1000 lira, personel için ise alt limitin 100 lira olarak belirlendiği görüldü. Kampanyaya destek için 20 Nisan’a kadar süre verildi.

Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, yaptığı duyuruda Milli Dayanışma Kampanyası’na kurumsal katılım kararı verildiğini belirterek, Cumhuriyet Savcıları ve Tetkik Hâkimlerinin en az bin lira, personelin ise en az 100 lira para yatırmasını istedi ve banka hesap numarası verdi. Karaca şunları belirtti:

“Bu hususa ilişkin olarak, Yargıtay Başkanlığı adına bir hesap numarası açılmıştır. İlgili kampanya gönüllülük esaslı olmak üzere; toplanacak toplam miktar süre sonunda kampanya hesabına aktarılacaktır. Sayın Başkanlarımız, Üyelerimiz, Onursal Başkan ve Üyelerimiz, Yargıtay Cumhuriyet Savcılarımız ve Tetkik Hâkimlerimiz, için alt sınırı bin liradan, personelimiz için 100 liradan az olmamak üzere ilân edilen hesap numarasına 20 Nisan 2020 tarihine yardımda bulunulması hususu saygıyla duyurulur.”  

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)